Filharmonia Przedszkolaka, 12.09.23 r.

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do cyklicznych spotkań z muzyką w ramach Filharmonii Przedszkolaka.

Tym razem, Dyrektor Szkoły Muzycznej- Mirosław Krause, zapoznał przedszkolaki z instrumentem strunowym z grupy smyczkowych - SKRZYPCAMI. Atmosfera na scenie była iście rodzinna, gdyż tym razem, Panu Mirkowi towarzyszył syn, który również jest muzykiem.
Dzieci dowiedziały się z jakich elementów zbudowany jest instrument, i że specjalistą od budowy i naprawy min. skrzypiec jest LUTNIK.
Potem, na scenie królowała już tylko muzyka, która czasem radowała a czesem wzruszała. Jeden z przedszkolaków - Igor z grupy Motylki, został zaproszony na scenę, by sprobować zagrać na skrzypcach. Za swój występ otrzymał gromkie brawa.
Zadowolone przedszkolaki podziękowały za cudowne muzyczne spotkanie i umówiły się na kolejne, które już w październiku.