Sprzątanie Świata – sprzątanie Rudy Śląskiej, 15.09.23 r.

Wrzesień jest miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, w tym roku odbywa się ona pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku nasza placówka również dołączyła do tej wspaniałej akcji.

Przed wyjściem w teren dzieci przypominały sobie zasady segregowania odpadów, odpowiadały na pytanie „Jak pomóc naszej planecie?” oraz przypomniały jak bezpiecznie uczestniczyć w akcji.

Zaraz po śniadaniu dzieci wyposażone w worki na śmieci i rękawiczki ochronne wyruszyły, by sprawdzić jak wygląda nasze najbliższe otoczenie. Niestety okazało się, że w okolice przedszkola są bardzo zaśmiecone. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały leżące na ziemi śmieci. Uzbieraliśmy kilka pełnych worków przeróżnych odpadów. Przedszkolaków bardzo zasmucił fakt, iż ludzie tak bardzo zanieczyszczają środowisko.

Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.