Dzień Przedszkolaka i Pasowanie Starszaków, 20.09.23 r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Sejm uchwalił we wrześniu 2013 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka. Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania.

Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. I tak oto to święto obchodzone jest corocznie 20 września.

W tym dniu na dzieci ze wszystkich grup czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne oraz cała masa tańców przy muzyce.

Podczas wspólnej uroczystości p. Dyrektor oraz wszystkie panie złożyły swoim przedszkolakom najserdeczniejsze życzenia.

Najważniejszym momentem tej uroczystości było pasowanie na przedszkolaka. Ósemka nowych starszaków została włączona w poczet przedszkolaków Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Misia Uszatka.

Symbolem tego dnia stał się balonik. Dlatego też wszystkie przedszkolaki można było spotkać z balonikiem w rączce i pamiątkowym medalem na szyi. W tym dniu nie zabrakło&o także tematycznej fotobudki, która umożliwiało zrobienie pamiątkowych z tego wyjątkowego dnia.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.

Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.