Poznajemy różne zawody - spotkanie z mamą tancerką

To jest taniec! Taniec dziki!
Tańczy grzywka! I kucyki!
Tańczą ręce! Tańczy głowa.
I sukienka kolorowa.

Miniony tydzień, mimo iż z powodu świąt i świątecznego dyżuru był dość krótki, to obfitował w wiele atrakcji.

Pierwszą z nich było spotkanie z wyjątkowym gościem. Otóż w środę, 3 kwietnia  odwiedziła nas mama Filipka, pani Julia, która przybyła do Krasnali, by przybliżyć nieco zawód, jaki wykonuje. Pani Julia jest tancerką i opowiedziała o tym, na czym polega jej praca, z czego składa się jej estradowy strój i gdzie można zobaczyć występy z jej udziałam. Zaprezentowała także przedszkolakom taniec latynoski i przeprowadziła zajęcia z nauki tego tańca.

Dzieci były zachwycone udziałem w zabawie oraz kreacją, którą miał na sobie nasz gość. Spora cześć przedszkolaków stwierdziła, że z chęcią w przyszłości zostałaby tancerzem/tancerką, bo to świetna zabawa :)

Oprócz odwiedzin gościa, obchodziliśmy także 4 urodziny naszych wspaniałych braci: Jasia i Adasia, którzy zgodnie z tradycją, wysłuchali popularnego "Sto lat', przyjęli życzenia urodzinowe od dzieci i pań oraz poczęstowali wszystkich słodkimi upominkami.

Zaś w ramach realizacji tematyki tygodniowej rozmawialiśmy o emocjach. O tym, w jaki sposób są one widoczne, kiedy nam towarzyszą i dlaczego ich przezywanie i wyrażanie jest ważne. Nie mogło także zabraknąć tematycznej pracy plastycznej, która odwoływała się do współczesnych, ikonicznych prezentacji emocji i uczuć.

Raz jeszcze serdecznie dziękujemy pani Julii za odwiedziny, a solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!