Pomaganie fajna sprawa

Kto jeśli nie My,
Kto jeśli nie ja
pomagać innym ma?

Pomaganie innym to prawdziwa sztuka!

Jednym z zadań stawianych przed przedszkolem jest kształtowanie właściwych postaw młodych ludzi. Należy wzmacniać w dziecku te zachowania, podczas których dziecko robi coś dobrego dla innych. Mimo tego, że w większości pomoc jest bezinteresowna, to dla dziecka ma wymierne korzyści rozwojowe.  Empatia, wrażliwość i życzliwość to podstawa do budowania mocnych więzi międzyludzkich. Dzieci, które reagują na nieszczęście innych, będą lepiej odnajdywały się w społeczeństwie jako osoby dorosłe.

W minionym tygodniu grupa „Muchomorki” gościła w swojej sali uczniów z III LO im. Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej: Mateusza, Szymona i Michała. Uczniowie zorganizowali dla przedszkolaków warsztaty na temat potrzeby niesienia pomocy innym. Jeden z gości przeczytał dzieciom bajkę o tym, że dawanie dobroci i miłości drugiemu człowiekowi może zmienić świat na lepszy. Dzieci wypowiadały się jak można pomóc drugiej osobie w przedstawionych sytuacjach. Podczas spotkania nie zabrakło również wspólnych zabaw, w trakcie których było wiele śmiechu i radości.

Przybyli goście zaprezentowali dzieciom projekt, w którym biorą udział i zaproponowali dzieciom aby się do niego przyłączyły. W ramach szkolnego projektu „Zwolnieni z Teorii” licealiści niosą pomoc osobom przebywającym w hospicjum znajdującym się w Chorzowie Batorym. Przedszkolacy chętnie włączyli się w organizowaną akcję i chcąc sprawić radość podopiecznym hospicjum wykonali piękne i kolorowe laurki, które zostaną dostarczone do hospicjum przez przybyłych uczniów.

Na zakończenie spotkania licealiści podziękowali za wspaniałe obrazki oraz wręczyli przedszkolakom słodkie upominki.