Klub Zdrowego Przedszkolaka- WIRUSOOCHRONA

Wirus to nie jest ani zwierzątko,
ani żyjątko, ani stworzonko.
Z łaciny słowo "virus" pochodzi –
to jad, trucizna, coś, co nam szkodzi.

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny kontynuuje na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”.

Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W trakcie zajęć dzieci mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Przedszkolaki obejrzały tematyczne filmiki edukacyjne, brały udział w w zabawach ruchowych dotyczących higieny ciała, w zabawach dydaktycznych dotyczących sposobów zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusów i zarazków, a także wykonały doświadczenia, które miały na celu uzmysłowienie, jak istotne jest używanie mydła podczas mycia rąk.

Dodatkowo, wykonały przestrzenne modele wirusów i bakterii, dając upust swojej wyobraźni.