Rodzinny Konkurs Literacki - rozstrzygnięcie!

W dniu dzisiejszym, tj. 12 kwietnia, miało miejsce rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Literackiego pt.: "Moja ulubiona książka".

Celami konkursu było:

- rozwijanie zdolności i kompetencji językowych,
- budzenie u dzieci zainteresowania rymowaniem,
- rozbudzania wyobraźni i kreatywności,
- stworzenie dzieciom i rodzicom możliwości prezentacji ich autorskich pomysłów,
- integracja i zacieśnianie więzi rodzinnych,
- sposób na alternatywne spędzanie czasu wolnego w rodzinnym gronie.

Natomiast ocenie zostały poddane następujące kryteria:

- związanie z tematem konkursu,
- widoczny wkład dziecka w stworzony utwór literacki,
- pomysłowość.

Do organizatorów wpłynęło 9 wyjątkowych prac, które oceniło jury, w składzie: p. Dyrektor Ewa Czerwinski, p. Monika Czoik-Nowicka oraz p. Agata Bober.

Wszystkie utwory literackie były wyjątkowe i prezentowały ogromny wachlarz lubianej przez przedszkolaków prozy dziecięcej. Jednak jury wyłoniło zwycięską trójkę, a wszystkich pozostałych uczestników nagrodziło wyróżnieniem. Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce - Laura S. grupa "Motylki" wraz z rodziną,

II miejsce - Oliwia K. grupa "Motylki" wraz z rodziną,

III miejsce - Antoni Z. grupa "Muchomorki" wraz z rodziną,

Wyróżnienia:

Bartosz M. gr. "Muchomorki" wraz z rodziną,

Jakub A. gr. "Motylki" wraz z rodziną,

Igor K. gr. "Motylki" wraz z rodziną,

Agata S. gr. "Misie" wraz z rodziną,

Artur S. gr. "Pszczółki" wraz z rodziną,

Julia G. gr. "Motylki" wraz z rodziną.

Wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom serdecznie gratulujemy wyjątkowych umiejętności poetyckich i dziękujemy za podzielenie się nimi z nami.

Pragniemy także poinformować, że zostaną stworzone książeczki z konkursowymi wierszami, które będzie można nabyć :) Poinformujemy o tym, jak tylko będą one dostępne.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim wyróżnionym przedszkolakom!