Zwierzęta wiejskie

Każdy rodzinę swoją ma.
Mają moi koledzy, mam i ja.
Mają także zwierzaki. Uwierzycie?
I w swoich rodzinnych domach kochają się niesamowicie.

W stajni ogier, klacz i źrebiątko.
W chlewiku knur, locha i prosiątko.
W oborze byk, krowa i cielątko,
a w kurniku kogut, kura i żółciutkie kurczątko.
Wszystkie te rodzinki na wsi mieszkają,
pracują, jedzą i odpoczywają.
Nad nimi gospodarz opiekę sprawuje,
pilnuje czy niczego im nie brakuje.
A. Bober

W minionym tygodniu "Krasnale" zgłębiały tajemnice polskich wsi. Dzieci uczestniczyły w szeregu zabaw dydaktycznych, ruchowych, słuchowych, językowych, matematycznych i plastycznych, w czasie których bohaterami były zwierzęta wiejskie.

Dowiedziały się także, jakie produkty otrzymujemy od wybranych zwierząt hodowlanych i czym zajmuje się rolnik. Podczas jednej z zabaw dywanowych, same mogły się w niego wcielić, co przyniosło wiele radości i uśmiechu, a to za sprawą raptem jednego rekwizytu - kapelusza.

Całą masę aktywności, można prześledzić w naszej galerii, do której serdecznie odsyłamy.

Dodatkowo, korzystając z niezwykle sprzyjających warunków atmosferycznych, przedszkolaki czas zabawy swobodnej, spędzały w przedszkolnym ogrodzie, ucząc się przy okazji bezpiecznego korzystania z urządzeń rekreacyjnych.