Wiosna na wsi

Po podwórku chodzą kurki, bardzo ostre ich pazurki
Każda w ziemi czegoś szuka, znaleźć ziarna – to jest sztuka.
Dalej w głębi jest sadzawka, wokół niej zielona trawka
Pędzą po niej oszalałe, hałaśliwe gęsi białe

A w zagrodzie małe świnki, wesolutkie mają minki
Wciąż biegają, pochrumkują, widać dobrze się tu czują
Środkiem dumnie sunie krowa, na pastwisko iść gotowa
Bo na wieczór każdy czeka, żeby dostać dużo mleka.

W minionym tygodniu grupa Muchomorków zanurzyła się w tematyce "Wiosna na wsi", poznając urok wiejskiego życia.

Dzieci miały okazję bliżej przyjrzeć się zwierzętom wiejskim, tworząc przy tym piękne prace plastyczne, które radośnie ozdobiły nasz przedszkolny korytarz.

Podczas zajęć zapoznaliśmy nasze Muchomorki z ciekawymi smakami i z bogactwem, jakie nam oferują wiejskie zwierzęta. Nie zabrakło wspólnego eksperymentowania z potrawami. Zajęcia kulinarne były nie tylko zabawą, ale też poszerzaniem walorów smakowych dzieci. W tym tygodniu, w ramach programu "Filharmonia Przedszkolaka", dzieci miały szansę poznać kolejny fascynujący instrument - waltornię. Dźwięki tego niezwykłego instrumentu zachwyciły nasze Muchomorki, otwierając im drzwi do świata muzyki klasycznej. Na zakończenie tygodnia dzieci wyruszyły do Teatru, gdzie wzięły udział w niezwykłym występie, zorganizowanym przez utalentowany Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej. Dzieci zachwycone były magią muzyki i sztuki scenicznej, co z całą pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Wiosna na wsi okazała się dla nas niezwykle inspirującym tematem, który pozwolił dzieciom odkryć nowe fascynacje i wywołać szeroki uśmiech na ich twarzach. Jesteśmy podekscytowani nadchodzącymi przygodami i tematami, które jeszcze przed nami.

Wraz z Muchomorkami czekamy na kolejne niesamowite przygody w świecie przedszkolnych odkryć!