Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, 20.09.2018 r.

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym Przedszkolu została zorganizowana uroczystość podczas której dzieci magły uczcić swoje święto, m.in.  biorąc udział w zabawach tanecznych i konkursowych.

Przedszkolacy wspólnie zaśpiewali najpopularniejsze, przedszkolne piosenki. Mogli się zmierzyć w zawodach poprawnego czworakowania, segregowania warzyw i owoców, skakania i samodzielnego ubierania. Dzieci miały także okazję na chwilę zamienić się w dorosłych i uświadomić sobie, dlaczego bycie dzieckiem, a do tego przedszkolakiem, jest fantastycznym okresem w życiu każdego człowieka. Całość uroczystości przeplatana była wspólnymi tańcami i zabawami przy muzyce. Na zakończenie, Pani Dyrektor przedstawiła wszystkim zgormadzonym list od Rzecznika Praw Dziecka, który został wystosowany do wszystkich placówek wychowania przedszkolnego. W owym liście zwrócono uwagę na to, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest okazją do podkreślenia wagi prawa dziecka do bezpieczeństwa, zabawy i szczęśliwego dzieciństwa oraz potrzeby wspierania jego rozwoju od najmłodszych lat. Na podsumowanie ochodów tego wyjątkowego dnia, wszyscy podopieczni Misia Uszatka otrzymali pamiątkowe medale i mieli możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w Fotobudce. Całość uroczystości przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze i przysporzyła nie tylko dzieciom, ale także nauczycielom i pozostałym pracownikom placówki, sporo uśmiechu.