Happy Easter!

W minionym tygodniu, nie mogło zabraknąć nawiązania do zbliżających się świąt wielkanocnych.

Dlatego też rozpoczęliśmy od piosenki-zagadki (pierwsza minuta piosenki), która w połączeniu z kartami obrazkowymi, zapoznała nas z głównymi symbolami Easter - Wielkanocy.

Kolejne zabawy, ilustracyjno- ruchowe do utworów:

Five easter eggs
Easter basket
Bunny hops
Easter Bunny dance
Happy Easter

pozwoliły nam utrwalać poznane słownictwo:

Easter egg - pisanka

Easter basket - święconka/ koszyk wielkanocny

Easter bunny - zajączek wielkanocny

Happy Easter - Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z kolei dzięki pierwszej zabawie dydaktycznej, w której dzieci najpierw musiały zebrać pisanki w odpowiednich kolorach, następnie umieszczały je wg instrukcji we wskazanych koszyczkach (krążkach), przedszkolaki przypomniały sobie nazwy kolorów.

Zaś w drugiej, dzieci zamieniły się w Easter eggs i ćwiczyły uwagę i koncentrację, podczas słuchania i reagowania na hasło "basket", które to było sygnałem do wskoczenia do krążka - koszyczka.

Starszaki dodatkowo wybrały się na "polowanie na pisanki", w których czekały na nie drobne niespodzianki :)