Mamy I miejsce!

Niezwykle miło nam poinformować, iż Tymoteusz K. z grupy "Misie" zajął I miejsce w konkursie recytatorskim, prezentując wiersz pt.: "Biblioteka", autorstwa Moniki Czoik-Nowickiej.

Jest to o tyle wyjątkowa sytuacja, gdyż w dniu dzisiejszym obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek :)

Konkurs pt.: "Piękno poezji" - twórczość Moniki Czoik-Nowickiej, został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi w Rudzie Śląskiej

Celami konkursu było:

• popularyzacja wśród dzieci twórczości literackiej Moniki Czoik-Nowickiej;
• kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego;
• rozwijanie zainteresowań poezją dziecięcą oraz twórczością wybitnej poetki;
• rozwijanie zdolności recytatorskich;
• stymulowanie rozwoju dzieci poprzez kontakt z literaturą dziecięcą;
• rozwijanie zainteresowań literackich i czytelniczych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5-6-letnich i odbywał się w formie przesłania nagranych prezentacji.

Ocenie prezentacji poddane zostały następujące kryteria:
• znajomość wiersza;
• interpretacja utworu (tempo, intonacja);
• kultura słowa;
• ogólny wyraz artystyczny.

Cieszymy się niezmiernie, iż spośród wszystkich nadesłanych prezentacji konkursowych, to właśnie nasza została oceniona najwyżej.

Pragniemy serdecznie podziękować Szkole Podstawowej nr 22 w Rudzie Śląskiej, która udostępniła nam swoją bibliotekę w celu lepszego zobrazowania treści wiersza oraz tamtejszej pani bibliotekarce, która ugościła nas i wspierała podczas nagrania.

Dziękujemy także samej autorce wiersza, która od tego roku szkolnego zasila szeregi naszej kadry, za jej twórczość oraz możliwość doskonalenia warsztatu recytatorskiego naszych podopiecznych na utworach przystępnych dla przedszkolaków i jakże istotnych, bo nawiązujących i odnoszących się do wartości, które staramy się rozwijać już od najmłodszych lat.

Nie przedłużając, zapraszamy do zobaczenia nagrodzonej recytacji. Można to zrobić klikając w poniższe zdjęcie.

Raz jeszcze, serdecznie gratulujemy Tymkowi wspaniałego występu i osiągniętego sukcesu!