Zielona Placówka 2023

We wtorek (30.05) Asia, Lilianna i Agatka z grupy „Muchomorków” wraz z panią Patrycją udały się do Miejskiego Przedszkola nr 37 im. Pracowitych Pszczółek na X Rudzki Festiwal Ekologiczny, aby w imieniu całej przedszkolnej społeczności odebrać certyfikat „Zielonej Placówki”.

Aby otrzymać taki certyfikat placówka musiała wykazać się realizacją wszystkich proponowanych działań:

1. Jestem EKO- bądź EKO i Ty.
2. Akcja- segregacja.
3. Smog nas nie truje i zdrowia nam nie rujnuje.
4. Ze starego nowe.
5. Jestem rozsądnym mieszkańcem Ziemi.
6. Do dzieła! Działamy całymi rodzinami.

Jubileuszowy festiwal swoją obecnością zaszczyciła Pani Anna Krzysteczko - Zastępca Prezydenta Miasta Ruda Śląska oraz Pan Czesław Greń - Leśniczy Leśnictwa Panewnik.
Podczas uroczystości dziewczynki zaprezentowały piosenkę „Leśne duszki” oraz miały okazję zobaczyć występy innych gości. Nasza placówka, już po raz kolejny, otrzymała certyfikat „Zielonej Placówki” oraz wspaniałe nagrody, m.in. drzewka do posadzenia w naszym ogrodzie przedszkolnym.

Spotkanie z innymi placówkami, którym tak samo jak nam leży na sercu dobro naszej planety było dla nas wspaniałym i radosnym przeżyciem.