Skąd się biorą produkty ekologiczne - piramida zdrowego żywienia

Podczas realizacji zajęć z Programu Klub Zdrowego Przedszkolaka,  dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko” jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt. SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?– uważnie śledząc proces ich powstawania. Wspólnie utworzyły piramidę zdrowego żywienia oraz analizowały jej zawartość. Utrwaliły etapy poprawnego mycia rąk. Uczyły się odróżniać i rozpoznawać zdrową żywność po opakowaniach. Lepiły warzywa i owoce z plasteliny, brały udział w zabawach ruchowych, które również podkreślały jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna i  sport. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami będą mogli wykorzystać w codziennym życiu.

Dzieci wzięły udział w fascynujących zajęciach, podczas których wysłuchały opowiadania z udziałem Detektywa Witaminki. Następnie miały możliwość udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące treści opowiadania. Omawiano piramidę żywieniową, aby edukować dzieci w zakresie właściwego odżywiania się. Dzieci dokładnie omówiły każde piętro piramidy, dzięki czemu wiedzą, które produkty są najważniejsze w zdrowej diecie. W celu utrwalenia wiadomości dzieci zbudowały piramidę żywieniową i umieściły na niej ilustracje zdrowych produktów. Po teoretycznej części, dzieci miały okazję pokonać tor przeszkód, rozwijając swoje zdolności motoryczne, a także bawiły się chustą animacyjną. To niezapomniane doświadczenie wzbogaciło wiedzę dzieci na temat zdrowego stylu życia oraz dostarczyło im mnóstwo radości i zabawy.

W ramach programu dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach, podczas których poznawały ważność wody dla naszego organizmu. Dzieci dowiedziały się, ile wody powinny wypijać każdego dnia, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie. Następnie przyszła pora na kreatywność - dzieci miały szansę samodzielnie stworzyć przepyszne i zdrowe wody smakowe. Dzieci mogły eksperymentować i komponować różnorodne kombinacje owoców, aby nadać wodzie interesujący smak. Ta praktyczna część zajęć nie tylko zachęciła dzieci do spożywania większej ilości wody, ale również rozwijała ich kreatywność oraz umiejętność podejmowania zdrowych wyborów żywieniowych.