Wyjście na przedstawienie do Szkoły Podstawowej nr 22, 30.04.24 r.

Wizyty w Szkole Podstawowej nr 22 w Nowym Bytomiu, należą do naszych ulubionych. A to za sprawą niespodzianek, które zazwyczaj tam na nas czekają. 30 kwietnia było magicznie, twórczo i teatralnie.

W drzwiach powitała nas Pani Biblioteka - Janina Bienek, zapraszając do "domu książek".

W bibliotece dzieci dowiedziały się o niesamowitej postaci jaką jest bajkowy bohater książki AKADEMIA PANA KLEKSA - Ambroży Kleks. Obejrzały jego portret, komentując fryzurę i kolorowe piegi. Na pytanie kto chciałby odwiedzić akademię, dzieci chórem odpowiedziały, że wszyscy. To było możliwe pod jednym warunkiem. Każdy został poproszony o to, by pokolorować swojego własnego kleksa. Przedszkolaki ochoczo wzięły się do pracy i wykonały, piękne, kolorowe kleksy, które były przepustką do bajkowego świata.

Kiedy znaleźliśmy się na widowni, wszyscy oczarowani teatralnym klimatem, oczekiwali na to, co już za chwilę się wydarzy.

Nagle, z głośnika rozległy się dźwięki a roześmiani Aktorzy, którzy jeszcze niedawno chodzili do naszego przedszkola, śpiewali znaną wszystkim piosenkę WITAJCIE W NASZEJ BAJCE.

Wiersze o KACZCE DZIWACZCE, LENIU, czy LOKOMOTYWIE, znane przedszkolakom, zachwycały w interpretacji starszych kolegów i koleżanek.
Czas bardzo szybko płynął i nie wiedząc kiedy, przedstawienie się zakończyło a my podziękowaliśmy brawami i słodkim poczęstunkiem.

Piękne spotkanie, pełne radości i dowodem na to, że teatr łączy i zachwyca.
Dziękujemy Panu Dyrektorowi Damianowi Pajonkowi, pani Małgosi i P. Magdzie oraz Aktorom za zaproszenie.